FILMOWE MIASTA PARTNERSKIE COTTBUS I ZIELONA GÓRA

Ze strony FilmFestival Cottbus:
„FilmFestival Cottbus i WiMBP im. Norwida w Zielonej Górze kontynuują udaną współpracę. Dyrektor programowy Bernd Buder i dr Andrzej Buck, dyrektor Biblioteki Norwida 13 marca 2018 podpisali w partnerskim mieście Chociebuża porozumienie o współpracy.  Umowa ta podkreśla wymianę pomiędzy FCC a Zielonogórskim  Festiwalem Filmu i Teatru, (ZFFiT).  Biblioteka Norwida jest również organizatorem jednego z 14 miejsc (na mapie Polski) festiwali. Dr Andrzej Buck jest dyrektorem artystycznym festiwalu.

ZFFiT i FFC wspomnianym dokumentem potwierdziły swoje zamiary, aby w dalszym ciągu doradzać sobie wzajemnie ideami artystycznymi, organizować prezentacje filmów i współpracować w zakresie edukacji filmowej młodzieży.
Zgodnie z realizowaną koncepcją, w centrum ZFFiTznajdują się tradycyjnie wielkie osobowości polskiego kina i teatru. Są to w tym roku Maciej Kozłowski, Janusz Głowacki i Gustaw Holoubek. IV Festiwal Teatru i Filmu (KOZZI FILM FESTIWAL) „Kozzi-Głowacki-Holoubek”  odbędzie się od 9 do 13 czerwca 2018 w miejscowościach Zielona Góra, Szprotawa, Wiechlice i Żary.Już trzy dni po podpisaniu porozumienia o współpracy partnerskie trafiają na na siebie. Angela Schuster prezentuje osobiście  16 marca swók film ZMIJ/DRACHE  na szkolnym przeglądzie filmów amatorskich w V Liceum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze. W 2016 roku autorka filmu wygrała nagrodę główną na 14 Filmschau/Przeglądzie Filmowym/ w Cottbus.
V Liceum, szkoła z silnym nastawieniem pro-filmowym i pro-medialnym już po raz 9 organizuje przegląd filmów amatorskich w nawiązaniu do rocznicy śmierci swojego patrona, kultowego polskiego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Impreza oferuje wgląd w działanie filmowe uczniów i uczennic a jury nagradza najlepsze zgłoszone filmy w różnych kategoriach.”
http://www.filmfestivalcottbus.de/de/news/cineastische-partnerstaedte-cottbus-und-zielona-gora.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy