FILMFESTIVAL COTTBUS gościem Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru

W Cottbus, partnerskim mieście Zielonej Góry, w dniach 7-12 listopada br. odbywa się Festiwal Filmów Europy Środkowej. W tym roku to już 27 edycja.

Festiwale w Cottbus i Zielonej Górze współpracują już od kilku lat. W stałej sekcji Polskie Horyzonty widzowie w Cottbus będą mogli obejrzeć dwa filmy, pokazywane w lipcu br. podczas ZFFiT: WOŁYŃ w reż. Wojciecha Smarzowskiego oraz KONWÓJ w reż. Macieja Żaka, zdobywcę Grand Prix KLAPS 2017. Projekcję tego drugiego obrazu zapowie wraz z reżyserem Dyrektor ZFFiT, dr Andrzej Buck.

Podczas trwania święta kina w Cottbus, równolegle w Zielonej Górze emitowane są filmy z partnerskiego festiwalu.

W tym roku zapraszamy 10 listopada br. na projekcje dwóch obrazów reżyserów niemieckich.

Godz. 16.30 kino MŁODOŚĆ*

MATECZNIK/ NO LONGER OUR HOMELAND Niemcy, Polska, Ukraina  2016, 92 min. reż. Kristof Gerega ( dokument w wersji niemieckiej, z napisami w języku ang.)

Godz. 18.30 kino MŁODOŚĆ*

RODZINA/UNDER THE FAMILY TREE, Niemcy, Polska 2017, 90 min. reż. Constanze Knoche, scen. Constanze Knoche Leis Bagdach. Film jest z napisami w języku polskim.

Reżyser MATECZNIKA a także reżyserka i współscenarzysta RODZINY będą gościć tego samego dnia w Zielonej Górze! Zapraszamy na rozmowę z twórcami po filmie MATECZNIK.

*Kino MŁODOŚĆ mieści się w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży w WiMBP im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9.

 

Reklamy